Ušní a tělové svíce

 

Již starodávné národy přišly na to, že pokud v těle nastane nemoc nebo bolest, svědčí to o špatném toku životní energie. Právě tehdy se začínají k odstranění blokací v těle používat první, primitivní tělové svíce. Nejdříve se vyráběly z kůry stromů nebo bylin tišících bolest. Teprve později se takto vyrobené svíce začínají nořit do včelího vosku, čímž se docílí pomalejšího hoření a tím i účinnějšího působení. Dnešní tělové svíce jsou vyráběny především z bavlny a včelího vosku. Svíce je dutý váleček, který se přikládá na postižené místo nebo energetickou dráhu. Plamen vytváří ve svíci komínový efekt, působením tepla rozpouští v těle nahromaděný maz a působením podtlaku jej vytahuje přes kůži ven. Tímto způsobem svíce napomáhá likvidaci zánětů v organismu a přispívá k celkové regeneraci těla. Použití ušní a tělové svíčky uvolňuje energetické bloky a tím spustí samoléčebný proces organismu a proudění energie i do míst blokádou dosud oslabených. Celý proces působí jak na fyzické, tak na bioenergetické úrovni – odbourává energetické bloky.

Ušní svíčky se i dnes vyrábí ručně ze směsi včelího vosku a přírodní tkaniny. V některých případech mohou být přidány i výtažky z osvědčených léčivých bylin – šalvěje, heřmánku, skořice, rozmarýny, levandule, jalovce a jiných bylin ve formě éterických olejů. Ušní svíce Valentýnka byly testovány Státním zdravotním ústavem Praha a Institutem pro testování a certifikaci ve Zlíně.

Použití relaxačních ušních svící Valentýnka je návrat k přírodním technikám. Používá se k podpůrné léčbě při zdravotních problémech jako např.:

 • nemoci dutin
 • nemoci ucha (šumění, hučení, zvonění, pískání, výtoky z uší…)
 • nedoslýchavosti (i stařecké)
 • psychické přetížení a stres, jako např. při bolestech a tlacích v hlavě, migrénách, přepracovanosti, nespavosti a celkové únavě
 • nemoci horních cest dýchacích, jako např. bolestech v krku, angíně, rýmě (i alergické), kašli, virózách a chronické bronchitidě
 • jako prevence proti nemocím z nachlazení a pro zvýšení imunity
 • psychické uvolnění

Terapie celkově působí na organismus a zlepšení jeho imunitního systému, který posiluje prostřednictvím reflexních zón ucha. Po zapálení konce relaxační ušní svíce Valentýnka a vložení nehořícího konce svíčky do ucha působí dvě stadia účinku: teplo uvolňuje, harmonizuje, uklidňuje; podtlak – sání, vzniklé účinkem hoření, způsobí citelné uvolnění napětí v uchu a příslušných dutinách, které klient vnímá jako spontánní úlevu. Tzv. „komínovým efektem“ je mlžný koncentrát nasycený substancemi z léčivých bylin dále vtažen do zvukovodu, kde uvolní případné usazeniny a stimuluje tvorbu ušního sekretu a provzdušnění dutiny.

Kontraindikace

 • obecně nejsou známy
 • nepoužívat při čerstvé perforaci bubínku nebo zánětu ušní dutiny, u alergiků na včelí produkty

Doporučení

 • při chronických případech je doporučená terapie 1x až 2x týdně
 • při prevenci a revitalizaci je vhodná aplikace pravidelně 1x za 3-4 týdny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *